1
/
21
1
/
21
$249.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $45.00 Coupon
Coupons Details
$204.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$249.99
18%
Off Over $0.00
-$45.00
Price After Coupon
$204.99
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$836.99
70% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21712082
This modern gold chandelier catches the eye with its unique geometric design and becomes a focal point of the interior decoration.
- Made of high-quality metal and equipped with stylish LED lights, it is both sturdy and durable as well as energy-saving and environmentally friendly.
- Suitable for high-end living rooms, restaurants, and other occasions, adding a luxurious atmosphere to your home space.
- The simple and artistic appearance design allows it to blend perfectly with a variety of decoration styles.
- The height-adjustable design can adapt to the space requirements of different floor heights and increase practicality.
Weights & Dimensions

| Length | 31.5" |
| Width | 31.5" |
| Fixture Height | 27.5",30",31.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Rod/Chain/cord Length | 59" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | White Light |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under,40 to 59 Watts,60 to 99 Watts |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Linear |
| Shade Material | Acrylic |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Black,Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Linear |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 6-Light,8-Light,10-Light,12-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service