1
/
15
1
/
15
$156.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$156.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$156.99
Price After Coupon
$156.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$378.99
59% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21685714
This modern LED vanity light strip instantly transforms your bathroom, providing you with the best lighting experience with its simple and stylish design and excellent light effect.
- A simple long strip design adds a stylish touch to any modern bathroom.
- Made of high-quality LED lamps to ensure long service life and excellent light effect.
- Whether it is putting on makeup or looking in the mirror, the light of this lamp can provide perfect assistance.
- Low power consumption LED tubes save you electricity bills while also contributing to environmental protection.
- Wall-mounted design, easy to install, no professional skills required.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 18"(45.72cm),25.5",33.5" |
| Length | 5" |
| Fixture Depth | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 18",25.5",33.5" |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Cylinder |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Feature | Integrated LED |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Style | Modern |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Black |
| Number of Lights | 2-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service