1
/
18
1
/
18
$99.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$99.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$99.99
Price After Coupon
$99.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$161.99
38% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21693226
This modern outdoor wall light combines a simple geometric design with high-quality metal and acrylic in an elegant black finish, making it the perfect combination of decorative and practical.
- The lamp body is made of strong and durable metal, which is rust-proof and waterproof. It is especially suitable for outdoor use and can withstand the test of all kinds of weather.
- LED light source design provides energy-saving and efficient lighting effects, and the warm glow brings a soft and comfortable atmosphere to your courtyard, balcony or entrance.
- The unique geometric shape makes it more modern and artistic when installed on the wall, easily enhancing the fashion sense of the space.
- Easy to install and maintain, superior quality ensures long product life and extremely low maintenance costs.
Weights & Dimensions

| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Length | 12",16",24",31.5",39.5",47.5",59",78.84",94.5" (240cm) |
| Fixture Depth | 2" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Metal |
| Size | 12",16",24",31.5",39.5",47.5",59",78.84",94.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Warm Light |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under,40 to 59 Watts,60 to 99 Watts |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service