1
/
17
1
/
17
$521.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$521.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$521.99
Price After Coupon
$521.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$917.99
43% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21688318
This modern crystal chandelier is the perfect combination of luxury and art, suitable for modern homes and high-end venues. The crystal components and gold metal not only add a visual three-dimensional sense, but also enhance the luxury of the overall space.
- The multi-layered circular design is suitable for emphasizing the modern and architectural feel of the space and is perfect as a focal point in the living room.
- Available in three sizes (19.5", 23.5", 31.5") to suit different room sizes, from dining rooms to living rooms.
- There are 6 lights, 8 lights and 12 lights to choose from, meeting different brightness requirements while enhancing the effect of ambient light.
- Cleaning is simple, just wipe with a dry cloth to ensure the crystal remains as bright as new.
- Its warm tones not only add light, but also create a cozy home atmosphere, making every evening warm and pleasant.
Weights & Dimensions

| Length | 20",24",31.5" |
| Width | 20",24",31.5" |
| Fixture Height | 10",12" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Rod/Chain/cord Length | 16" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 19.5",23.5",31.5" |
| Shade Color | Clear |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | Crystal |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Crystal |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Geometric |
| Number of Tiers | 3 Tiers,4 Tiers |
| Number of Lights | 6-Light,8-Light,12-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Chain |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service