1
/
13
1
/
13
$313.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $56.52 Coupon
Coupons Details
$257.47
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$313.99
18%
Off Over $0.00
-$56.52
Price After Coupon
$257.47
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$938.99
67% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21539914
This wall lamp stands out with its modern metallic design, which will suit any interior style and add an elegant touch to your home.
- The metal material ensures the durability of the product, and it looks more classic and elegant when combined with the stone lampshade.
- The simple cylindrical design does not take up space yet provides ample light.
- Hard wiring installation is simple and easy, suitable for most households.
- The lampshade is easy to clean and keeps it looking like new during long-term use.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 4" |
| Height | 20.5" |
| Length | 4.5" |
| Width | 4" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 20 to 24 Inch |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cylinder |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Medium (20"-25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Coppery |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Stone |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service