1
/
14
1
/
14
$1,030.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,030.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,030.99
Price After Coupon
$1,030.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21674678
This storage cabinet attracts the eye with its modern and simple design style. The black matte surface is perfectly integrated with metal elements, exuding a low-key and elegant temperament, adding an unparalleled modern feel to your home.
- Made of high-quality wood with a smooth surface, soft touch and strong durability, it can resist daily wear and tear and maintain its luster for a long time.
- The multifunctional design is suitable for a variety of usage scenarios such as kitchens and living rooms, providing ample storage space to keep things tidy and organized at all times.
- The combination of open display space and closed storage area can effectively display various items and protect personal privacy.
- The height and depth of the cabinets have been carefully designed so that they can be easily accommodated even in small spaces, better meeting the needs of modern families.
- The added anti-slip bottom and stable design ensure safety during use, without worrying about tipping accidents caused by uneven ground.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 68.5" (174 cm),79" (200 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm),27.5" (70 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Usage | Living Room |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Foot/Leg Material | Solid Wood |
| Design | Free Standing |
| Base Color | Black,Natural |
| Base Material | Wood |
| Color | Black,Oak |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Small (Under 24 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Size | 20"L x 16"W x 69"H,20"L x 16"W x 79"H,28"L x 16"W x 69"H,28"L x?16"W x?79"H |
| Style | Modern |
| Top Color | Black,Natural |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Number of Cabinets | 1 |
| Number of Drawers | 1 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service