1
/
22
1
/
22
$69.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$69.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$69.99
Price After Coupon
$69.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$209.99
67% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21768895
This modern wall lamp is designed with simplicity and elegance at its core. The cylindrical lamp body is made of metal and has a deep black appearance, presenting a charming contemporary fashion sense. The unique two-way beam design can effectively provide soft and uniform lighting effects for indoor and outdoor spaces, making it an ideal choice for any modern home or commercial venue.
- The wall lamp is made of high-quality metal, ensuring its excellent durability and outstanding corrosion resistance, making it suitable for long-term outdoor use.
- The waterproof design makes it suitable for various outdoor environments, providing a safe and reliable lighting experience and ensuring uninterrupted lighting effects even in rainy weather.
- The light can be adjusted up and down, and the direction of the light source can be flexibly changed to meet different lighting needs and enhance the sense of space and atmosphere.
- The application of energy-saving LED bulbs significantly reduces energy consumption, saving electricity bills for users, while also providing high-brightness and long-life lighting.
- The installation is easy and quick, suitable for various indoor and outdoor wall installations, providing a seamless installation experience.
Weights & Dimensions

| Height | 10.5”,12“,6.5",8" |
| Width | 2.5" |
| Length | 2.5",3.5",4.5",6" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 2.5",3.5",4.5",6" |
| Color Temperature | Warm White Light |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Cylinder |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,9 Inch & Under |
| Shade / Light Direction | Down,Up & Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service