1
/
15
1
/
15
$129.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$129.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$129.99
Price After Coupon
$129.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$280.99
54% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21706147
Add a touch of classic charm to your home, this modern black metal geometric outdoor lantern is made of high-quality metal and glass, waterproof and durable, suitable for all climate conditions. Its unique geometric shape design perfectly blends into your modern home style. Whether it is a patio, porch or garden, it can bring soft and warm light to your outdoor space.
- Modern style design is combined with classic elements to present a perfect combination of fashion and elegance.
- The rugged black metal material ensures that the product can withstand the challenges of various weather conditions.
- The geometric shape design is unique and eye-catching, enhancing the overall visual effect.
- The easy installation of hardwired connection makes it an ideal choice for every homeowner, convenient and quick.
- Compatible with a variety of bulb types, including LED, incandescent and fluorescent, providing you with diverse lighting options.
Weights & Dimensions

| Height | 25" |
| Width | 10.5" |
| Length | 8" |
| Backplate Width | 10" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Fixture Height | 25 Inch & Above |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Outdoor |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Glass Type | White Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Glass Type | Frosted |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service