1
/
24
1
/
24
$91.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$91.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$91.99
Price After Coupon
$91.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$257.99
64% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21623049
Simple and modern design, perfectly blends into any bathroom decoration style and enhances the taste of the space.
- High-quality metal construction, sturdy and durable, providing long-lasting service life.
- The elegant straight-line shape and glass lampshade create a unique and fashionable aesthetic.
- Supports multiple bulb options including LED, incandescent and fluorescent to meet different lighting needs.
- Easy-to-install hardwired design for mounting above mirrors and in a variety of bathroom locations.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Fixture Depth | 3" |
| Fixture Height | 5" |
| Length | 12",18",25.5",6.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | White Glass |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | With Shade |
| Shape | Straight |
| Size | 5 to 9 Inch,Large (Greater than 25" wide),Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,White |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light,3-Light,4-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Glass |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service