1
/
10
1
/
10
$74.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$74.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$74.99
Price After Coupon
$74.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$204.99
63% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21418055
This contemporary outdoor wall light is made from high-quality metal and aluminum, and its simple black design will add a stylish touch to your exterior walls.
- The fixture's streamlined rectangular appearance makes it more durable while providing a uniform and soft LED light source.
- Applicable to various voltage ranges (110V-120V, 220V-240V), which can meet the needs of users in different regions.
- Easy to install, hard wire connection ensures the stability and safety of the lamp, suitable for use in various climate conditions.
- The material is strong and easy to clean, making this lamp not only beautiful but also easy to maintain in the long run.
Weights & Dimensions

| Height | 2.5",3.5",3" |
| Width | 3.5",4" |
| Length | 5.5",7",9" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Black |
| Shade Material | Aluminum |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5.5",7",9" |
| Color Temperature | Warm Light |
| Switch Type | Wall Control |
| Fixture Type | Armed Sconce |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service