1
/
12
1
/
12
$94.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$94.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$94.99
Price After Coupon
$94.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$550.99
83% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21602406
This wall lamp stands out with its modern and simple design, becoming a stylish focal point in any interior. The orange and black options of the lampshade not only add a touch of color to your home, but also perfectly match any decor. Its adjustable swing arm design allows you to easily adjust the lighting angle to meet different lighting needs, whether it is reading, working or creating an atmosphere.
- The selected high-quality chrome alloy material not only has outstanding texture, but also has excellent durability and corrosion resistance.
- The double arms can be freely extended and adjusted, with clever design, easy to use, and maximum use of space, making it particularly suitable for places with narrow walls.
- Not only does it provide an elegant lighting experience, this wall lamp also comes with a pull chain switch design, which is easy and convenient to use and conforms to the usage habits of modern people.
- Easy installation, no additional complicated tools are required, the included installation guide helps you easily complete the setup, and can carry different power
- The overall structure of the lamp has been carefully selected to ensure its stability and longer service life.
Weights & Dimensions

| Arm Length | 24.5" |
| Backplate Width | 5" |
| Fixture Depth | 24.5" |
| Height | 7" |
| Length | 5.5" |
| Width | 24.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cone |
| Switch Type | Pull Chain |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Blackish Green,Orange |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | Green,Orange |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Iron |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service