1
/
24
1
/
24
$315.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$315.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$315.99
Price After Coupon
$315.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$941.99
66% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2105736
This modern pendant light, with its simple drum design and elegant blue hue, will add a touch of elegance to your kitchen island. Its wide metal shade not only ensures ample lighting, but also acts as a focal point, making it perfect for gatherings and family dining.
- High-quality metal material, durable and easy to clean.
- Modern and simple design, suitable for many interior decoration styles.
- Multiple lamp head design provides wider and more uniform lighting.
- The height can be adjusted to meet the lighting needs of different environments.
- Suitable for large spaces, adding a sense of layering and three-dimensionality to the space.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 4" |
| Length | 50" |
| Rod/Chain/cord Length | 31.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Bulb Base | E26/E27 |
| Shade Shape | Drum |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Blue,Green,Grey,Yellow |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 4-Light |
| Style | Modern |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service