1
/
15
1
/
15
$117.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$117.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$117.99
Price After Coupon
$117.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$324.99
64% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21696148
This industrial-style outdoor wall light is designed with durable black metal and frosted glass, perfectly blending vintage and modern styles.
- Use LED, incandescent or fluorescent bulbs, adaptable, providing soft yet bright light.
- The waterproof design is suitable for outdoor environments, ensuring it can work normally in any weather conditions.
- Decorate it on the courtyard, balcony or garden fence to add a sense of security at night and enhance the texture of the space.
- Simple yet elegant, it matches seamlessly with any outdoor home style.
Weights & Dimensions

| Height | 20.5",31" |
| Width | 10",8.5" |
| Length | 7",9" |
| Fixture Depth | 10",8.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,Brown |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Frosted |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 20 Inch & Above |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 20 to 24 Inch,25 Inch & Above |
| Glass Type | Frosted Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Glass Type | Frosted |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service