1
/
16
1
/
16
$59.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$59.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$59.99
Price After Coupon
$59.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$107.99
44% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21822149
This chandelier has a modern and simple appearance, with a spherical design and a delicate metal shell, adding a unique sense of fashion and a warm atmosphere to your kitchen. In any environment, the light is soft and uniform, enhancing the aesthetic value of the interior and leading the decoration trend.
- Contemporary style embodies simplicity and elegance, and is suitable for many interior designs and can perfectly integrate into your personal style.
- The metal material ensures that the product is strong and durable, keeps its shine for a long time, is not easy to wear and tear, and adds lasting beauty to your home.
- The combination of LED bulbs and warm light sources creates a comfortable and pleasant atmosphere, suitable for long-term home or dining environments, and the color temperature is stable and not dazzling.
- The easy installation saves time and effort, allowing you to enjoy your new lighting experience without worry, while the lamp is easy to clean to keep it looking bright and beautiful every day.
- Ideal for above a kitchen island or worktop, this pendant light is both beautiful and practical, adding endless charm to everyday life.
Weights & Dimensions

| Length | 4" |
| Width | 4" |
| Fixture Height | 4" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Black,White,Brown,Grey,Gold,Gloss Black,Blue |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 2-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Glass |
| Shade Color | Clear |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Airlift | Unliftable,Liftable |
| Size | 4 Inch & Under |
| Color Temperature | Warm Light |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Fixture Type | Globe |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service