1
/
16
1
/
16
$260.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$260.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$260.99
Price After Coupon
$260.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,204.99
78% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21202882
This modern metal heart-shaped chandelier adds romance and warmth to your kitchen island. The design is creative and maximizes the three-dimensional and stylish sense of the space.
- Made of high-quality metal, it is durable, not easy to rust, and easy to clean, ensuring it looks like new for a long time.
- The heart-shaped lamp has a unique design and becomes the highlight of home decoration. It can create a warm atmosphere whether it is for daily use or special occasions.
- The modern and simple design style perfectly integrates a variety of home decoration styles and is suitable for a variety of styles such as neoclassical, simple and modern.
- The length of the lamp can be adjusted, and the height can be customized according to actual needs to adapt to different floor heights and needs, making installation more flexible.
Weights & Dimensions

| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Length | 31.5",39.5",47.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Bulb Base | SMD |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Shade Material | Acrylic |
| Fixture Type | Unique |
| Shade Color | White |
| Shade / Light Direction | Down |
| Shade Shape | Drum/ Cylinder |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under,40 to 59 Watts |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Color Temperature | Remote Control Stepless Dimming,White Light |
| Size | 31.5",39.5",47.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | White |
| Glass Type | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Number of Lights | 3-Light,5-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Shade Included | With Shade |
| Style | Modern |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Power Source | Direct Wired Electric |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service