1
/
17
1
/
17
$86.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$86.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$86.99
Price After Coupon
$86.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$152.99
43% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21819573
This modern LED lamp adds a touch of style and warmth to your kitchen with its elegant linear design and unique wavy shape. Whether it is a dining area or a kitchen island, this pendant lamp can be perfectly integrated to create a modern light and shadow effect.
- Made of high quality metal and silicone cover, this lamp is not only beautiful, but also durable and easy to clean. Simply wipe gently with a dry cloth to keep it looking like new.
- The lamps are available in a variety of colors, including black, gray and gold. You can freely match them according to your home style to create a personalized home atmosphere.
- The height-adjustable design makes it suitable for ceilings of different heights and can be flexibly adapted to various home environments. Whether it is used in an open kitchen or a high ceiling space, it can easily handle the task.
- Using LED bulbs, the light source is stable and energy-saving and environmentally friendly, which reduces electricity costs while extending the service life of the lamp, bringing you a more cost-effective experience.
Weights & Dimensions

| Length | 47.5",39.5",31.5" |
| Fixture Height | 5.5",5",4" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Style | Modern |
| Number of Lights | 2-Light |
| Number of Tiers | 2 Tiers |
| Color | Grey,Black,Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 47.5",39.5",31.5" |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Shade Shape | Linear |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Linear |
| Shade Material | Silica Gel |
| Occasion | Residential Use |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Bulb Base | SMD |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service