1
/
12
1
/
12
$122.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$122.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$122.99
Price After Coupon
$122.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$261.99
53% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21556739
This outdoor pendant lamp brings a special touch to your outdoor space with its sophisticated design and functionality. The blue ceramic shade and simple spherical structure create a soft, modern aesthetic. Whether placed in a garden, balcony or patio, it creates a warm atmosphere and emits a soft, non-glaring light at night.
- The lamp has a stylish and simple design, suitable for various outdoor decoration styles, thus enhancing the beauty of your overall environment.
- Made of high-quality ceramic material, it is weather-resistant, able to withstand wind and rain, and is durable.
- The spherical lampshade can diffuse the light evenly, making the light soft and natural, creating a comfortable outdoor atmosphere.
- The design is ergonomic and the installation is quick and easy, even for inexperienced people.
- Energy-saving light source design saves you electricity costs and reduces the impact on the environment.
- A variety of color options can match different decoration styles, making the layout more personalized.
- Rich application scenarios, not only
Weights & Dimensions

| Length | 6" |
| Width | 6" |
| Fixture Height | 12.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Drum |
| Feature | Hanging |
| Glass Type | White Glass |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Rod/Chain/cord Length | 79" |
| Color | Light Blue,Light Yellow,Milk Cocoa |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Glass |
| Shade Color | White |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service