1
/
45
1
/
45
$280.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$280.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$280.99
Price After Coupon
$280.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$881.99
68% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21102365
This modern metal W-shaped LED pendant light brings the perfect combination of fashion and practicality to your kitchen island. Its unique wave design is not only visually impactful, but also provides excellent lighting effects for your space, becoming a highlight option for any modern style home, suitable for various kitchen environments, creating a stylish and warm atmosphere.
- The unique W-shaped design highlights modern aesthetics and becomes the highlight of interior decoration.
- High-efficiency LED lighting provides bright and energy-efficient light, reducing electricity bills.
- The hanging height can be adjusted to meet different space requirements and has strong flexibility.
- Available in two classic colors: black and gold, suitable for a variety of home decoration styles.
- High-quality metal material ensures durability and lifespan, experience high-quality lighting.
Weights & Dimensions
| Canopy Width | 14" |
| Length | 48",60" |
| Rod/Chain/cord Length | 59" |
Specifications
What's Included
Features
| Bulb Base | SMD |
| Color Temperature | Natural Light,Remote Control Stepless Dimming,Third Gear Dimming,Warm Light,White Light |
| Size | 48",60" |
| Maximum Bulb Wattage | 40 to 59 Watts |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Material | Metal |
| Style | Modern |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service