1
/
20
1
/
20
$627.76
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$627.76
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$627.76
Price After Coupon
$627.76
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,043.20
69% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21976767
This modern, glamorous metal wine rack cleverly combines practical functionality and decorative art to add a touch of elegance to your home.
- Made of high-quality metal, it ensures the safe storage of bottles and glasses and preserves the best quality of wine.
- The unique hanging design makes it a beautiful landscape on the wall, saving space and adding a sense of fashion.
- The versatile design can accommodate wine bottles and stemware of various sizes, meeting different household storage needs.
- Available in classic black and gold, it blends effortlessly into any interior style, whether modern or luxurious.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 10" (25 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 23.5" (60 cm) |
| Shelves Included | Shelves Included |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 39"L x 10"W x 24"H,47.2"L x 9.8"W x 23.6"H,55"L x 10"W x 24"H |
| Style | Modern,Glam |
| Color | Matte Black,Gold |
| Product Type | Wine Bottle & Glass Rack |
| Design | Floating Mount |
| Material | Metal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Adjustable Bottle Racks | Unadjustable Bottle Racks |
| Stackable | Non-Stackable |
| Foldable | Fixed |
| Corner Unit | Not Corner |
| Stemware Rack | Stemware Rack Included |
| Wine Rack Included | Open Wine Rack Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service