1
/
16
1
/
16
$92.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$92.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$92.99
Price After Coupon
$92.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$258.99
64% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21813473
This streamlined chandelier combines modern and classic styles, using smooth glass and soft milky cocoa tones to visually present elegance and tranquility. It not only enhances the atmosphere of the space, but also integrates into the modern home style like a work of art, becoming the finishing touch in the decoration.
- The style is modern and simple, the design is fashionable, and it can be matched with a variety of interior decorations to create a fresh and natural environment.
- Made of high-quality glass, the lampshade presents a soft halo, which is warm and durable, suitable for long-term use.
- A variety of bulb types are available, including LED, incandescent and fluorescent lamps, to meet different color temperature requirements and provide appropriate lighting effects for the space.
- The easy-to-install design makes the setup process quick and convenient, without the need for complex technical support, making it easy for more consumers to get started.
- Suitable for kitchen islands or dining areas, this pendant lamp can add a warm and romantic atmosphere to meal times and become a part of family life.
Weights & Dimensions

| Length | 6" |
| Width | 6" |
| Fixture Height | 11" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Milk Cocoa,Pink |
| Style | Modern |
| Shape | Geometric,Globe / Ball,Pumpkin |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Glass |
| Shade Color | White,Yellow |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric,Globe |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service