1
/
25
1
/
25
$80.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$80.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$80.99
Price After Coupon
$80.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$155.99
48% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21686765
This modern white geometric chandelier, with its unique and stylish design, will instantly become the focal point of your interior space. Made of metal, the delicate geometric shape combined with the smooth white surface adds an elegant atmosphere to your kitchen or dining room. Its simple yet elegant appearance can be perfectly integrated with a variety of interior decoration styles.
- The modern design is suitable for many interior decorations and adds an elegant atmosphere.
- The white metal material is durable and has a smooth surface that is easy to clean.
- The lighting is warm and soft, creating a comfortable environment and enhancing the dining experience.
- Suitable for a variety of scenes such as kitchen islands and restaurants to enhance the decorative effect of the space.
- It is easy to install, especially suitable for busy modern families, saving time and effort.
Weights & Dimensions

| Length | 9",8",8.5" |
| Width | 9",8",8.5" |
| Fixture Height | 6.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Rod/Chain/cord Length | 47" |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Glass Type | White Glass,With Shade |
| Feature | Hanging |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Canopy Shape | Round |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Red,White,Beige |
| Style | Modern |
| Shape | Cone,Round,Dome,Geometric |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Glass,Metal |
| Shade Color | Milk White,Beige |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service