1
/
14
1
/
14
$81.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$81.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$81.99
Price After Coupon
$81.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$127.99
36% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21691232
This modern crystal wall lamp combines a simple black metal design, suitable for decorating your bedroom, living room, or corridor, giving the space an elegant and modern atmosphere. Its main function is not only lighting but also to enhance the home style through the luxurious crystal light and shadow effect, adding elegance and warmth to every corner.
- Adopt a high-quality crystal lampshade, refracting brilliant light and creating a dreamy lighting experience.
- Modern minimalist style is suitable for a variety of home decoration styles and enhances the overall space atmosphere.
- Durable black metal material ensures product durability and reliability.
- Easy to install, suitable for a variety of living spaces such as bedrooms, living rooms, or hallways.
- The unique design makes it a decorative highlight, adding a modern touch to the home environment.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 6" |
| Height | 8" |
| Length | 10",5" |
| Width | 6" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Color | Clear |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | Crystal |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Globe |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 5 to 9 Inch,Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black,Gold |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Shade Color | Clear |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Crystal |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service