1
/
12
1
/
12
$49.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$49.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$49.99
Price After Coupon
$49.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$124.99
60% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21822006
This modern curved outdoor wall light is made of high-quality metal material, combined with black and white acrylic lampshade, showing a fashionable and simple style, that blends perfectly into various building exteriors.
- The lamp body design adopts an arc structure, which is naturally integrated with the wall, highlighting the unique beauty and enhancing the breadth and directionality of lighting.
- The built-in LED bulb has efficient lighting performance, ensuring bright light even in the dark. It is energy-saving, environmentally friendly, and has a long lifespan.
- The surface of the lamp has been specially treated to have excellent waterproof performance and can provide stable lighting effects in all kinds of bad weather.
- It is easy to install and suitable for multiple voltage environments. It can be widely used in courtyards, terraces , and porches to make your outdoor space safer and more beautiful.
Weights & Dimensions

| Height | 4.5" |
| Length | 12" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Warm Light,White Light |
| Switch Type | No Switch,Motion Sensor |
| Size | Mini (Less than 14" wide) |
| Fixture Type | Arc |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service