1
/
25
1
/
25
$422.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $76.14 Coupon
Coupons Details
$346.85
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$422.99
18%
Off Over $0.00
-$76.14
Price After Coupon
$346.85
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$852.99
50% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21842868
This modern minimalist chandelier with a ring is an ideal choice for any interior space with its simple design. Its metal construction gives it a modern and stylish look, perfectly combining functionality with artistic beauty.
- This chandelier is available in a variety of sizes, including 16 inches, 24 inches, 31.5 inches and a two-ring combination (16" + 23.5"), to meet different space requirements and is suitable for a variety of occasions such as living rooms, dining rooms or meeting rooms.
- The lamp supports the third-level dimming function, providing users with flexible light options and being able to adjust the light according to different atmosphere requirements. Whether it is a warm family gathering or a formal business meeting, it can create an ideal light effect.
- There is no need for tedious adult assembly, and the convenient installation design allows users to easily and conveniently enjoy the perfect light and shadow effects brought by this lamp.
- For cleaning and maintenance, just wipe it with a dry cloth, which greatly reduces maintenance costs and time investment.
- This geometric chandelier is not only a lighting device, but also an art installation in the space. With its simple and exquisite round lines, it adds a minimalist touch of modern interior design.
Weights & Dimensions

| Length | 16",24",31.5",35.5" |
| Width | 16",24",31.5" |
| Fixture Height | 1",10" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Shape | Circle,Circular Ring |
| Number of Tiers | 1 Tier,2 Tiers |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 220V-240V,110V-120V |
| Size | 16",24",31.5",16"+23.5" |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 150 Watts & Above,60 to 99 Watts,100 to 149 Watts |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Silica Gel |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service