1
/
33
1
/
33
$322.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$322.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$322.99
Price After Coupon
$322.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$691.99
53% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210064327
This contemporary metal sideboard perfectly combines function and beauty, adding an elegant, modern touch to any dining space.
- The spacious storage cabinet design makes it easy to store a variety of tableware and items, making it ideal for keeping the dining area neat and tidy.
- Its narrow countertop design is particularly suitable for small dining areas, saving space while maintaining practicality.
- Metal is the main material, ensuring the product's durability and long service life, while also being easy to clean and maintain.
- Sideboards are not only practical, but can also serve as display tables during festivals or gatherings, enhancing the overall dining experience and atmosphere.
- Available in a variety of colors, including white, black and green, it can be perfectly matched with different restaurant styles.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),39" (100 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 40" (102 cm),34.5" (88 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | Black,White,Green |
| Size | 31"L x 14"W x 40"H,31.5"L x 13.8"W x 34.6"H,39"L x 14"W x 35"H,39"L x 14"W x 40"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Metal |
| Countertop Material | Metal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Design | Curved Door,Iron Door,Half-round Arc |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Product Care | Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service