1
/
22
1
/
22
$404.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $72.90 Coupon
Coupons Details
$332.09
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$404.99
18%
Off Over $0.00
-$72.90
Price After Coupon
$332.09
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$780.99
48% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21621193
This storage cabinet, with its modern minimalist style, adds elegance and tranquility to the room. The solid color design and metal structure eliminate the need for numerous details, providing functionality and durability for the simplest use.
- Using high-quality metal, it feels smooth and delicate, is not easy to deform, and is durable, ensuring that it still maintains a good appearance after long-term use.
- The internal space is rationally laid out and has a multi-layer partition design, which can flexibly store various items and make storage orderly.
- In terms of comfort experience, this cabinet is designed with moderate height, which makes it convenient to take items, and it looks particularly coordinated whether placed in the living room or bedroom.
- As a practical storage solution, it is suitable for various home scenarios, especially for clever storage in small spaces, improving the overall space utilization efficiency.
- In terms of safety, an anti-tipping device is incorporated into the design to ensure stability and safety during use, making it suitable for families with children.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 57.5" (146 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Door Material | Changhong Glass,Iron,Tempered Glass |
| Base Color | Blue,Green,Pink,White |
| Base Material | Metal |
| Color | Blue,Green,Pink,White |
| Countertop Material | Metal |
| Length | Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Top Color | Blue,Green,Pink,White |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Feature | Glass Doors,Lacquered Finish |
| Glass Doors | Glass Door Included,Glass Door Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Number of Cabinets | 2 |
| Number of Shelves | 3 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service