1
/
18
1
/
18
$603.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $108.72 Coupon
Coupons Details
$495.27
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$603.99
18%
Off Over $0.00
-$108.72
Price After Coupon
$495.27
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,143.99
47% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21513804
This modern TV cabinet is a perfect combination of minimalist design and functionality, becoming the highlight of modern homes. Whether you are pursuing a simple space or need sufficient storage, this TV cabinet can meet all your needs for home life. Its open design combined with drawers and cabinets is not only convenient and practical, but also makes your living room look extra spacious and stylish.
- Modern style design, perfect for contemporary home decoration.
- The combination of white stone and wood is stable, elegant, and easy to clean.
- It can be fixed on the wall to save floor space and is suitable for small rooms.
- The design of open storage and hidden drawers provides flexible and diverse storage solutions.
- It is especially suitable for use in living rooms to enhance the overall home taste and style.
Weights & Dimensions

| Entertainment Center | Not Entertainment Center |
| Legs Included | Without Legs |
| Overall Height - Top to Bottom | 8" (20 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 9.5" (24 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Color | Grey,White |
| Height | Low(Under 21 in.) |
| Hutch Included | Hutch Not Included |
| Length | Long (Over 67 in.),Standard (48 - 67 in.) |
| Material | Stone,Wood |
| Pier/ Bookcase Included | Pier/ Bookcase Not Included |
| Product Type | TV Stand |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 55"L x 9.5"W x 8"H,63"L x 9.5"W x 8"H,71"L x 9.5"W x 8"H |
| Style | Modern |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Cable Management | Cable Management Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Integrated TV Mount | Not Integrated TV Mount |
| Lift Mechanism | Non-Lift Mechanism |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Swivel Mount | Non-Swivel Mount |
| Ventilation Features | Unventilated |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None,Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service