1
/
19
1
/
19
$158.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$158.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$158.99
Price After Coupon
$158.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$687.99
77% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21565534
This modern multi-colored metal chandelier perfectly combines Nordic style and practical function to add color and vitality to your dining room.
- Fashionable Nordic style: Elegant and simple design, suitable for various modern home styles.
- High-quality materials: Made of multi-color metal material, it is sturdy and durable, and enhances the overall texture.
- Multi-scene application: can be used in the kitchen, dining room, or living room to enhance the light and atmosphere of the space.
- Unique design: A three-color combination design adds visual layering and personality.
- Easy to install: complete accessories, easy installation, quickly update your home style.
Weights & Dimensions

| Length | 12",20" |
| Width | 12",5.5" |
| Canopy Width | 12",20“ |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Canopy Shape | Linear,Round |
| Size | Medium (20"-25" wide),Mini (Less than 14" wide) |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Cone |
| Feature | Indoor |
| Glass Type | With Shade |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Rod/Chain/cord Length | 39.5" |
| Color | Grey-Pink-Green,White-Grey-Green |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 3-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Iron |
| Shade Color | Multi-Color |
| Mounting Type | Cord |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service