1
/
12
1
/
12
$293.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $52.92 Coupon
Coupons Details
$241.07
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$293.99
18%
Off Over $0.00
-$52.92
Price After Coupon
$241.07
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,103.99
73% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2104238
This modern multi-color chandelier features a stylish ring design, with each glass shade shining a unique hue. A combination of sophistication and modernity, it's the perfect addition to a child's bedroom.
- The metal structure not only enhances the overall durability, but also adds a touch of luxury, suitable for a variety of home styles.
- Provides 9-lamp, 12-lamp and 18-lamp brightness options, which can be flexibly adjusted according to space requirements. The light is evenly distributed from top to bottom to meet the lighting needs of different environments.
- The exquisite colored glass lampshade not only adds visual beauty, but also creates a gentle light and shadow effect, creating a dreamy atmosphere for the room.
- Perfect for bedrooms, living rooms, or any space that needs a splash of color. The unique shape and colorful design instantly liven up any room.
- With a simple installation design and an instruction manual, even beginners can install it easily, allowing you to quickly enjoy a brand new home environment.
- Easy to clean, just wipe the lampshade gently with a soft cloth to keep its bright colors.
- Inside
Weights & Dimensions
| Width | 35.5",39",31.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Color | Clear |
| Style | Modern |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 9-Light,12-Light,18-Light |
| Material | Metal |
| Shade Color | Multi-Color |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Glass Type | Stained Glass |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service