1
/
48
1
/
48
$803.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $144.72 Coupon
Coupons Details
$659.27
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$803.99
18%
Off Over $0.00
-$144.72
Price After Coupon
$659.27
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,069.99
25% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210080066
This modern wooden sideboard combines versatility with elegance, making it the perfect choice for enhancing any dining space. The narrow design is perfect for small spaces, providing ample storage without sacrificing style.
- Storage Features: Built-in drawers and cabinets make it easy to organize various tableware and accessories. It is especially suitable for storing exquisite tableware or displaying food during holiday gatherings.
- Design style: modern and simple style, whether it is dark walnut or white, it can be perfectly integrated into various decoration styles, adding elegance and warmth to your restaurant.
- Material characteristics: Made of high-quality wood, it is strong and durable, providing you with long-term use guarantee. The warm texture of wood enhances the comfort of the entire space.
- Usage suggestion: During festivals, it can be used as a food display stand to make gatherings more elegant. In addition, it can be used as a tableware display on a daily basis to keep your restaurant clean and beautiful at all times.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm),35.5" (90 cm),47" (120 cm),39" (100 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (36 cm),16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 39" (100 cm),31.5" (80 cm),36" (91.5 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | White,Dark Walnut |
| Size | 24"L x 14"W x 39"H,24"L x 16"W x 31"H,31"L x 14"W x 39"H,31"L x 16"W x 31"H,31"L x 16"W x 36"H,35"L x 14"W x 39"H,39"L x 16"W x 31"H,47"L x 14"W x 39"H,47"L x 16"W x 31"H,39.5"L x 15.7"W x 36"H,47.2"L x 15.7"W x 36"H,24"L x 16"W x 36"H |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50") |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Furniture Mobility | Non Removable |
| Storage Included | Storage Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service