1
/
13
1
/
13
$1,114.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $200.70 Coupon
Coupons Details
$914.29
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,114.99
18%
Off Over $0.00
-$200.70
Price After Coupon
$914.29
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$5,680.99
80% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21673368
The design of this storage cabinet is inspired by the perfect fusion of classic and modern. The smooth lines, woven element and elegant arched door panel design make every detail full of artistic atmosphere. The dual combination of gorgeousness and functionality adds a sense of tranquility and harmony to the home environment.
- The high-grade cherry wood has a delicate and soft texture, giving the entire cabinet an unparalleled sense of nature and environmental protection characteristics, while ensuring long-term durability.
- The hollow and woven design of the arched door panel enhances the visual transparency, making the items inside appear particularly elegant, making it perfect for use as a display cabinet.
- The bent metal handles are not only easy to grip, but also add a touch of metallic luster to the cabinet doors, enhancing the overall design sense.
- The spacious interior storage space can easily accommodate various daily items, making it an ideal choice for living rooms, lobbies and home offices.
- The stable metal bracket not only improves the safety of the cabinet, but also has excellent anti-slip and anti-dumping properties.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),79" (200 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 35.5" (90 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 39"L x 14"W x 35"H,47"L x 14"W x 35"H,55"L x 14"W x 35"H,63"L x 14"W x 35"H,71"L x 14"W x 35"H,79"L x 14"W x 35"H |
| Length | Standard (24-42 in.),Large (Over 42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangle |
| Color | Natural Finish |
| Top Color | Natural |
| Base Color | Natural |
| Countertop Material | Wood |
| Top Wood Species | Cherry |
| Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Cherry |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Usage | Living Room |
| Foot/Leg Design | Straight Legs |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Baskets | Without Basket |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Number of Cabinets | 1 |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service