1
/
20
1
/
20
$1,012.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $182.34 Coupon
Coupons Details
$830.65
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,012.99
18%
Off Over $0.00
-$182.34
Price After Coupon
$830.65
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,187.99
15% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21718777
This modern wooden bar table stands out for its style and practicality, perfect for kitchen and dining room use. It not only provides a comfortable dining space, but also has built-in storage cabinets for convenient storage of sundries.
- Elegant and Modern Design: Equipped with a natural wood tabletop, suitable for modern home style.
- Versatile Storage: Built-in storage cabinets help you easily organize the space.
- Sturdy and Durable Material: Made of high-quality wood and sturdy frame to ensure long-lasting use.
- Suitable for many occasions: can be used as a kitchen bar, high table or small dining room table.
- Space-saving design: The compact structure is suitable for small apartments and apartment spaces.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Table Top Material | Wood |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 or More |
| Size | 39.4"L x 15.7"W x 41.3"H,47.2"L x 15.7"W x 41.3"H,55.1"L x 15.7"W x 41.3"H,63"L x 15.7"W x 41.3"H,70.9"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Popular Table Lengths | 42 inches,48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Color | Natural Finish |
| Table Top Color | Natural Finish,Natural |
| Base Color | White |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Table Base Material | Metal |
| Table Base Type | Pedestal,Double Pedestal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Bar Table |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Storage Included | Storage Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service