1
/
30
1
/
30
$220.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$220.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$220.99
Price After Coupon
$220.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$541.99
59% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21702629
These modern revolving bookshelves add a touch of natural beauty to your home or office with their stylish design combined with natural wood tones.
- The rotating function design allows easy access to books and items, maximizing the use of space and making it more convenient.
- A variety of sizes are available to suit different space requirements, and can be easily matched with either a small reading corner or a large study.
- Natural materials ensure the durability and stability of the bookshelf, and it will accompany your home life for a long time.
- The simple and modern style suits all decoration styles and becomes the highlight in your room.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 27" (69 cm),40" (102 cm),53" (135 cm),66" (168.5 cm),79" (201.5 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 20.5" (52 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 20.5" (52 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Shape | Round |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Back Panel | Closed Back |
| Color | Natural,Natural Finish |
| Frame Material | Wood |
| Height | Medium (36-84 in.),Short (Under 36 in.) |
| Length | Standard (20-50 in.) |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Standard |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Shelf Material | Wood |
| Size | 20"L x 20"W x 27"H,20"L x 20"W x 40"H,20"L x 20"W x 53"H,20"L x 20"W x 66"H,20"L x 20"W x 79"H |
| Style | Modern |
| Width | Deep (Over 20 in.) |
| Wood Tone | Light Wood |
| Wood Type | Pine |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Non-Foldable |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service