1
/
6
1
/
6
$919.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$919.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$919.99
Price After Coupon
$919.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,502.99
39% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21338429
This cabinet stands out for its modern and simple style and sophisticated design. The warmth of wood combined with glass and metal elements creates a low-key and elegant atmosphere, as if in a harmonious aesthetic between nature and modernity.
- The design is refined and elegant, perfectly blending into any home decor.
- Made of high-quality wood, it feels warm and delicate, making people feel comfortable.
- The transparent glass door panel conveniently displays the internal display, making it easy to find what you need.
- Multifunctional storage space design meets different storage needs and optimizes home space utilization.
- The anti-slip design on the bottom ensures stability and safety, making it safer to use.
- Suitable for a variety of scenes, whether it is the living room, kitchen or office, it can fit perfectly.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 39" (100 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16.5" (42 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 36" (91 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Length | Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangle |
| Color | Cherry Wood,Black,Nut-Brown |
| Top Color | Natural,Black,Brown |
| Base Color | Black |
| Countertop Material | Wood |
| Top Wood Species | Pine |
| Base Material | Wood |
| Base Wood Species | Pine |
| Wood Tone | Light Wood,Espresso Wood |
| Feature | Glass Doors |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Baskets | Without Basket |
| Number of Shelves | 4 |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Number of Cabinets | 1 |
| Legs Included | With Legs |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service