1
/
10
1
/
10
$377.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$377.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$377.99
Price After Coupon
$377.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$769.99
51% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21815121
With its rounded and smooth lines and white tone, this nightstand shows the essence of modern style. Like a work of art, it blends perfectly into any bedroom environment, adding a touch of elegance and fashion, becoming the finishing touch of home decoration.
- The modern design style makes the space more fashionable and elegant, perfectly matching the modern home decoration style.
- Selected artificial leather material is soft to the touch and easy to clean, keeping the furniture looking like new for a long time.
- The two-layer drawer design provides ample storage space to meet diverse storage needs and keep the bedroom tidy and tidy.
- The high-quality workmanship ensures its stability and durability, allowing the furniture to remain excellent in long-term use.
- Suitable for a variety of occasions, whether it is a bedroom, guest room or study, it can be perfectly matched and shows extraordinary practicality.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),19.5" (50 cm),16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19" (48 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Off-White,Khaki,Black |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Pine |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 24"L x 16"W x 19"H,20"L x 16"W x 19"H,16"L x 16"W x 19"H |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Standard (21-29 in.),Narrow (Under 21 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Swivel | Fixed |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | Without Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service