1
/
15
1
/
15
$103.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$103.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$103.99
Price After Coupon
$103.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$202.99
49% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21498265
This modern black geometric outdoor wall light will add a touch of stylish light to your outdoor space with its simple and elegant design.
- Selected steel material, strong and durable, ensures that the light remains bright in bad weather.
- The application of LED bulbs is energy-saving and environmentally friendly, with a long service life and lower electricity bills.
- The black design is very modern and can be perfectly integrated into any outdoor decoration style.
- The simple installation design does not require complicated procedures, improves user experience, and is easy to maintain and clean.
Weights & Dimensions

| Height | 1.5" |
| Width | 5.5" |
| Length | 12.5",24",31.5" |
| Fixture Depth | 5.5" |
| Backplate Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Steel |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 12.5",24",31.5" |
| Color Temperature | Natural Light |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under,40 to 59 Watts |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service