1
/
13
1
/
13
$253.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$253.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$253.99
Price After Coupon
$253.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$394.99
36% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21718716
The perfect blend of practicality and artistry, this modern outdoor wall sconce adds a touch of elegance to your patio or garden with its simple cylindrical design. Its durable material ensures long-term use and is suitable for a variety of indoor and outdoor environments.
- The glass material design improves light transparency and creates a warm lighting effect.
- Wide range of application scenes: suitable for corridors, courtyards, gardens, and many other indoor and outdoor scenes with high flexibility.
- Support LED, incandescent, fluorescent, and other light sources to meet different lighting needs.
- Waterproof design, in line with outdoor use, durable.
Weights & Dimensions

| Height | 14.5",22" |
| Width | 6" |
| Length | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Bronze,Coppery |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Glass |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 14.5",22" |
| Switch Type | Remote Control |
| Fixture Type | Cylinder |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,20 to 24 Inch |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Solar |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service