1
/
35
1
/
35
$47.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$47.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$47.99
Price After Coupon
$47.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$80.99
41% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21715608
This modern wall lamp incorporates a minimalist aesthetic and is suitable for a variety of home environments, whether it is a living room, bedroom or hallway. Its metallic appearance and simple lines exude a sophisticated and functional light, making it an essential lighting decoration for modern life.
- Modern minimalist design, perfect match with fashionable home style.
- High-quality metal material, sturdy and durable for long-lasting use.
- LED light source, energy-saving and environmentally friendly, provides soft lighting.
- The simple and elegant appearance enhances the fashion sense of the space.
- Easy to install, suitable for a variety of indoor scenes.
Weights & Dimensions

| Height | 4",5.5",6.5",8" |
| Width | 2.5",3.5",4" |
| Length | 3.5",4" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shape | Bevel,Cylinder,Rectangle,Semicircle,Square,Triangle |
| Size | 4 Inch & Under,5 to 9 Inch |
| Color Temperature | White Light |
| Switch Type | No Switch |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Shade / Light Direction | Down,Up & Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Plastic |
| Material | Metal |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service