1
/
18
1
/
18
$147.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$147.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$147.99
Price After Coupon
$147.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$447.99
67% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21834072
This outdoor wall lamp features a modern metal geometric design, perfectly combining simplicity and elegance, adding a stylish touch to your home. The glass lampshade softens the light and creates a warm atmosphere.
- The choice of durable metal material ensures the long-term use of the lamp and withstands the test of various weather conditions.
- The square geometric lampshade design is unique and is not only a lighting tool but also an artistic decoration.
- Supports multiple bulb types, LED/incandescent/fluorescent, to flexibly meet different usage needs.
- Hard-wired installation is simple and convenient, suitable for a variety of outdoor spaces such as patios, porches, or gardens to provide warm lighting.
Weights & Dimensions

| Height | 12.5”,16.5",10.5” |
| Width | 9",12.5" |
| Length | 7",9" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 12.5",16.5",10.5",12" |
| Glass Type | Changhong Glass,Transparent |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service