1
/
14
1
/
14
$78.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$78.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$78.99
Price After Coupon
$78.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$206.99
62% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21644433
This outdoor wall lamp is like a bright star in the night sky, bringing dazzling brilliance and a warm atmosphere. Its modern streamlined geometric design, combined with the toughness of black steel, fits into any outdoor environment, perfectly interpreting the simple and elegant artistic vision.
- Made from high-quality steel and durable plastic, this light is built to last and withstand the harsh weather outdoors.
- LED light sources not only provide bright lighting, but are also energy-saving, environmentally friendly, and have a long service life, making them an ideal choice for modern families.
- The easy installation method allows you to easily enhance the beauty of your patio, balcony or garden without any hassle.
- The scrolled pattern lampshade emits a soft halo of light, adding a warm atmosphere to nighttime events while also having an artistic decorative effect.
Weights & Dimensions

| Height | 19",23.5",35.5" |
| Width | 3" |
| Length | 4" |
| Fixture Depth | 3" |
| Backplate Width | 19",23.5",35.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Plastic |
| Material | Steel |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 19",23.5",35.5" |
| Color Temperature | Natural Light,Warm Light,White Light |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 15 to 19 Inch,20 to 24 Inch,25 Inch & Above |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Outdoor |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service