1
/
13
1
/
13
$282.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$282.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$282.99
Price After Coupon
$282.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$851.99
67% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21835545
This geometric modern chandelier, with its unique wood and fabric combination design, adds a touch of elegance and warmth to your living room. More than just a lighting fixture, it is a piece of art that adds a modern and sophisticated vibe to your space.
- The design is sophisticated, using metal and fabric materials to create a visual contrast between softness and solidity. The three-light setting provides ample lighting, suitable for creating a comfortable living environment.
- The geometric design gives the space a sense of structure, making it a perfect match for any modern style decoration. Not only is it beautiful during the day, but its light and shadow charm can be seen more clearly when it is lit at night.
- It is suitable for a variety of occasions, from family living rooms to stylish hotel lobbies, it can be perfectly integrated and enhance the overall temperament of the space.
- Installation is easy, even for adults, just follow the instructions. Cleaning is also very convenient, just wipe with a dry cloth to keep it looking like new.
- The colors are gentle and not too glaring, creating a comfortable and harmonious home atmosphere, suitable for relaxation and gatherings.
Weights & Dimensions

| Length | 15.5",19.5",23.5" |
| Width | 15.5",19.5",23.5" |
| Fixture Height | 18.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Shape | Geometric |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Number of Lights | 3-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 15.5",19.5",23.5" |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | With Shade |
| Shade Material | Fabric |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service