1
/
16
1
/
16
$671.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$671.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$671.99
Price After Coupon
$671.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,232.99
45% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21686965
This contemporary metal round side table is the perfect blend of simplicity and elegance, making it an ideal addition to your living room. Whether used as a side table in a small living room or as a stylish bedside table in the bedroom, it will add a touch of elegance to your home space.
- Made of high-quality metal, it has a unique texture and is durable and easy to maintain.
- The modern minimalist design fits a variety of home styles and enhances the modern feel of the space.
- The round shape saves space and is suitable for compact layouts or as a decorative display.
- It is suitable for various life scenes, whether it is living space or outdoor courtyard, it can be an eye-catching choice.
Weights & Dimensions

| Height | Standard (18-28 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Removable Tray | Non-removable Tray |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Flip Top | Unflip Top |
| Swivel | Non-Swivel |
| Usage | Living Room |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Product Type | Coffee Table |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Gloss Finish | Non-Glossy |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Metal |
| Base Color | Beige |
| Table Top Material | Metal |
| Table Top Color | Beige |
| Design | Cylinder,Drum,Square |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19.5" (50 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Off-White |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service