1
/
17
1
/
17
$125.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$125.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$125.99
Price After Coupon
$125.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$205.99
39% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21792266
This modern pendant light is made of metal, and the black and white color scheme is classic and versatile, suitable for a variety of home styles.
- The unique round design matched with the crystal component adds to the overall artistic sense and layering.
- LED bulbs provide natural light and have three levels of dimming function to meet the needs of different environments.
- Its exquisite size is suitable for installation on the kitchen island, and it is also suitable for a variety of scenarios such as bedrooms and living rooms.
- The direct wiring power supply method is stable and long-lasting, ensuring long-lasting and reliable lighting effects.
Weights & Dimensions

| Length | 9" |
| Width | 9" |
| Fixture Height | 6.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
| Shade Included | With Shade |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Color | Black,White |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Crystal |
| Shade Color | Clear |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Natural Light,Third Gear Dimming |
| Airlift | Unliftable,Liftable |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Canopy Shape | Round |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Circle |
| Glass Type | Crystal |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Rod/Chain/cord Length | 79" |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service