1
/
21
1
/
21
$428.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$428.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$428.99
Price After Coupon
$428.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$802.99
47% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21331667
This contemporary nightstand features a simple design that will blend perfectly into any bedroom decor.
- Made of high-quality leather, it enhances the overall texture and is easy to clean.
- Suitable for a variety of usage scenarios, ideal for both bedroom and living room.
- Built-in spacious storage drawers allow you to store your daily necessities and keep them tidy and organized.
- The unique curved design adds a sense of fashion to the room, making it a practical and beautiful piece of furniture.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19" (49 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 18.5" (47 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Color | Black,Brown,Dark Red,Gray-White,Off-White,Tan |
| Countertop Material | Genuine Leather |
| Frame Material | Wood |
| Frame Wood Species | Manufactured Wood |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Top Wood Species | Manufactured Wood |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | With Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service