1
/
13
1
/
13
$585.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $105.48 Coupon
Coupons Details
$480.51
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$585.99
18%
Off Over $0.00
-$105.48
Price After Coupon
$480.51
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,192.99
51% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21700043
This bedside table features a modern design, simple yet stylish, perfectly blending into any home decor.
- Selected high-quality materials, it features a durable glass top and solid construction to ensure long-lasting use.
- Ideal usage scenarios include bedrooms, studies and living rooms, adding a practical and elegant touch to your space.
- One of the unique selling points is its open-frame design, which provides more display space for books or decorative items.
- Another unique selling point is the multifunctional drawer design, which provides discreet storage for small items.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 19" (49 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Color | Dark Khaki,Light Gray,Milk Cocoa,Orange |
| Countertop Material | Glass |
| Frame Material | Wood |
| Product Type | Open Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service