1
/
12
1
/
12
$3,194.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $575.10 Coupon
Coupons Details
$2,619.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$3,194.99
18%
Off Over $0.00
-$575.10
Price After Coupon
$2,619.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$5,497.99
42% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210097828
This dining table features a modern round design that is simple, elegant, and suitable for various home decor styles.
- The tabletop is made of stone in an elegant beige tone, and is durable and easy to clean, making it perfect for busy families.
- The table base is made of wood, and its natural color gives it an elegant and sturdy appearance, providing good support and stability.
- With its fixed structure design, it is suitable for stable use scenarios, so you don't have to worry about shaking or tilting. It is especially suitable for family meals or gatherings with friends.
- Suitable for all occasions, from family meals to holiday gatherings, it can easily handle any situation and provide a comfortable dining experience.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 31.5" (80 cm),35.5" (90 cm),39" (100 cm),43" (110 cm),47" (120 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 31.5" (80 cm),35.5" (90 cm),39" (100 cm),43" (110 cm),47" (120 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 29.5" (75 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Top Material | Stone |
| Size | 31.5"L x 31.5"W x 29.5"H,35.4"L x 35.4"W x 29.5"H,39.4"L x 39.4"W x 29.5"H,43.3"L x 43.3"W x 29.5"H,47.2"L x 47.2"W x 29.5"H |
| Style | Modern |
| Shape | Round |
| Table Base Material | Wood |
| Color | off-white |
| Table Top Color | Beige |
| Table Base Color | Natural Finish |
| Table Base Type | Pedestal |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Dining Table |
| Telescopic | Non Telescopic |
| Foldable | Fixed |
| Table Function | Fixed Table |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service