1
/
14
1
/
14
$612.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $110.34 Coupon
Coupons Details
$502.65
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$612.99
18%
Off Over $0.00
-$110.34
Price After Coupon
$502.65
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,428.99
57% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21685637
Sleek and simple, this bar table is perfect for the modern home or commercial setting.
- Made of high-quality plastic tabletop, durable and easy to clean, suitable for various environments.
- Three size options to meet different space requirements, suitable for small apartments and large spaces.
- It can be matched with a variety of styles of chairs to make the interior design more personalized.
- Lightweight design, easy to move, suitable for outdoor gatherings and family gatherings.
Weights & Dimensions

| Overall Table Height - Top to Bottom | 43" (110 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 23.5" (60 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 23.5" (60 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Seating Capacity | Seats 2 |
| Table Top Material | Plastic/Acrylic |
| Please Note | Table Only |
| Object Options | Leg |
| Usage | Bar |
| Handmade | Non-Handmade |
| Design | Fixed Top |
| Product Type | Bar Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Color | White,Black |
| Table Top Color | White,Black |
| Popular Table Lengths | 36 inches |
| Table Base Type | Pedestal |
| Table Base Material | Plastic / Acrylic |
| Top Shape | Round |
| Style | Modern |
| Color | Black,White |
| Size | 23.6"L x 23.6"W x 43.3"H,27.6"L x 27.6"W x 43.3"H,31.5"L x 31.5"W x 43.3"H |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service