1
/
11
1
/
11
$2,134.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$2,134.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,134.99
Price After Coupon
$2,134.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$4,366.99
51% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21641300
This modern wooden cabinet brings the perfect combination of elegance and functionality to your bedroom. The natural warm wood brings pleasant visual enjoyment, and its simple and modern design fits into any home style. Four drawers and an open shelf ensure that your clothes and other items are neatly stored, helping to create an organized living space.
- Modern Style: Simple and modern design, suitable for all kinds of home decoration styles.
- Premium Wood: Made of durable wood to ensure a long life.
- Multifunctional Use: Suitable for multiple spaces such as bedrooms, living rooms, etc., convenient for organizing personal belongings.
- Space Utilization: Equipped with multiple drawers and shelves, there is ample storage space.
- Easy to Assemble: Simple design, easy to install and maintain.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 47" (120 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Base Color | Gold |
| Base Material | Metal |
| Base Wood Species | Rubberwood |
| Color | Black,Nut-Brown |
| Countertop Material | Wood |
| Length | Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Chests |
| Shape | Rectangle |
| Style | Modern |
| Top Color | Black,Brown |
| Top Wood Species | Rubberwood |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Baskets | Without Basket |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Number of Drawers | 4 |
| Number of Shelves | 1 |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Drawers |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service