1
/
13
1
/
13
$1,224.87
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $220.48 Coupon
Coupons Details
$1,004.39
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,224.87
18%
Off Over $0.00
-$220.48
Price After Coupon
$1,004.39
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,655.24
66% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21707847
This modern bar table, with its scratch-resistant granite top, is both stylish and durable. Its unique design makes it perfect for your kitchen or dining room, adding elegance and convenience to your home.
- Product advantages:
- 1. Modern style: simple yet elegant, suitable for all kinds of interior decoration.
- 2. Durable material: The granite tabletop is scratch-resistant and lasts as long as new.
- 3. Multi-purpose: Suitable for kitchen, dining room, and even outdoor dining area.
- 4. Stable design: Solid base and stand ensure safety.
- 5. Easy to clean: Smooth surface, simple maintenance, saving your time.
Weights & Dimensions

| Overall Table Length - End to End | 37" (95 cm),41" (105 cm),45" (115 cm),49" (125 cm),53" (135 cm) |
| Overall Table Width - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Please Note | Table Only |
| Table Top Material | Stone |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4 |
| Table Height | Bar Height (41"-43") |
| Size | 41"L x 15.75"W x 41"H,37"L x 16"W x 41"H,45.3"L x 15.7"W x 41.3"H,49.2"L x 15.7"W x 41.3"H,53.1"L x 15.7"W x 41.3"H |
| Style | Modern |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | Black |
| Table Top Color | White |
| Table Base Material | Metal |
| Base Color | Black |
| Table Base Type | Fixed Pedestal |
| Popular Table Lengths | 36 inches,42 inches,48 inches,54 inches |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Bar Table |
| Handmade | Non-Handmade |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Storage Included | Storage Included |
| Feature | Storage |
| Outdoor Use | No |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service