1
/
21
1
/
21
$886.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $159.66 Coupon
Coupons Details
$727.33
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$886.99
18%
Off Over $0.00
-$159.66
Price After Coupon
$727.33
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$3,943.99
78% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21672573
This modern style bar table combines simple design with practical functions, which is definitely an ideal choice for your home or commercial space. Its simple appearance and multiple color options make it easy to integrate into different decoration styles.
- Made of high-quality wood, it is durable and easy to clean, ensuring a long service life.
- Available in multiple sizes, it is suitable for a variety of occasions, from small family gatherings to large commercial use.
- The combination of popular modern and rustic styles is suitable for placement in bars, kitchens, balconies or outdoor areas, adding a unique charm to the space.
- It is easy to install and offers different color options to meet your personalized needs and matching style.
Weights & Dimensions

| Overall Table Width - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Table Height - Top to Bottom | 41" (105 cm) |
| Overall Table Length - End to End | 47" (120 cm),51" (130 cm),55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
Specifications
Product Overview
What's Included
Features
Warranty
| Table Top Material | Stone |
| Seating Capacity | Seats 2,Seats 4,Seats 6,Seats 8 |
| Table Height | Counter Height (34"-39") |
| Please Note | Table Only |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Product Type | Bar Table |
| Design | Fixed Top |
| Object Options | Leg |
| Base Color | White,Black |
| Table Top Color | White,Black |
| Table Base Type | Double Pedestal |
| Table Base Material | Steel |
| Top Shape | Free Form |
| Style | Modern |
| Popular Table Lengths | 48 inches,54 inches,60 inches,72 inches |
| Size | 47.2"L x 19.7"W x 41.3"H,51.2"L x 19.7"W x 41.3"H,55.1"L x 19.7"W x 41.3"H,63"L x 19.7"W x 41.3"H,70.9"L x 19.7"W x 41.3"H |
| Color | Black,White,Beige,Off-White |
| Footrest Included | Without Footrest |
| Leaf Included | Leaf Not Included |
| Scratch Resistant | Scratch Resistant |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Outdoor Use | No |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service